♥Ako sme štýlovo oslavovali na záhrade v altánku♥ - Bonita Aurelia
43756
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-43756,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-1.5.1,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Ako sme štýlovo oslavovali na záhrade v altánku

 

Za oknami sneží, v krbe horí ohník. Najkrajší čas vrátiť sa späť do letných mesiacov. Vtedy naša Bonitka Mária oslavovala narodky. U rodičov, na záhrade, pod altánkom. Zišlo sa nás tam kopec starých známych, klebetiacich do večera. Bol to príjemný čas, s príjemnými ľuďmi a v príjemnom priestore.

 

No, ako inak, spomínam aj priestor. Moja špecialitka :). Ten mal byť prírodný a ešte raz prírodný. Náš obľúbený nízkonákladový :). Taký, aký si môžete spraviť doma aj vy sami. Stačí sa popozerať čo doma máte a využiť to. My sme to mali trošku ľahšie, pretože tých zásob máme viac, asi ako v bežnej domácnosti :).  Malo to byť prirodzené, nesilené, proste žiadna dokonalá výzdobka.

 

 

_dscf5493

 

 

Na začiatok sme altánok obvešali lampiónmi a žiarovkami, ktoré poslúžili svojím svetlom keď sa zotmelo. Dobrým variantom žiaroviek sú aj vianočné svetielka. Lampióny boli nie hand made {ou ou}, ale dajú sa veľmi ľahko vyrobiť z rôzneho papiera a v rôznych farbách a tvaroch.

 

Aby sa opticky zjednotili rozdielne stoly, tak sme ich prikryli bielymi obrusmi. Ak by som nemala všetky rovnaké, spokojne by som použila aj rôznofarebné. Alebo by som siahla aj po papierových obrusoch, s tými mám dobrú skúsenosť.

    _dscf5457

 

 _dscf5448Kontrolórka kvality – Frida. Že vraj sme dobre aj obrusy dali, aj navarili :).

 

 

To isté platí aj o servítkach. Použila som rôznofarebné, zvyšné čo zostali z otvorených balení. Previazala som ich rôznymi špagátikmi – bielym, jutovým a pásikavým zeleným. Servítky som použila ako „obal“ na drevený príbor. Sme EKO :). A keď už bol drevený, tak som to využila a opečiatkovala ho maličkými motýlikmi.

 

 

_dscf5467

 

 

_dscf5491

 

 

EKO sme mali aj tanieriky – z palmových listov. Dokonca krásne vyzerali a dobre sa z nich papkalo.

  _dscf5517   Pitný režim. Bol :) Dvojaký :). Vedierka nepotrebujú komentár. Či?     _dscf5420   _dscf5419

 

 

Ako nealko variant bola čistá voda a domáce sirupčeky – mätový a bazový. Čapovalo sa zo sklených galónov. Vynikajúca vec. Ja mám napríklad doma aj menšie galóny, na bežné použitie v domácnosti, na leto úplne super.

    _dscf5478   _dscf5487   _dscf5488

 

 

Aby sme nemali veľa odpadu z plastových alebo papierových pohárikov, čapovalo sa do skla. Pomohla nám Ikea a ich fľaštičky. Obyčajne ozdobené tujou a špagátikmi. Bolo ich dosť, takže som hľadala vhodný priestor kde ich poukladať. A na potulkách po dvore som v drevárni objavila krásne kusy nábytku. Je to tam. Chlapi doniesli, podložili a dopadlo to takto…

 

 

_dscf5557

 

 

_dscf5440

 

 

_dscf5437

 

 

_dscf5438

 

 

Kvietky som natrhala popri hrochotskej ceste. Náhodou som mala ešte eukalyptové a ruskusové listy, tie nám dodali trošku elegancie v divokých lúčnych kyticiach naaranžovaných v Ikea smaltovaných konvičkách. Keby som nemala zvyšnú zeleň použila by som tuju, krušpán, vinič alebo konáriky zo stromov.

 

 _dscf5526

 

 

_dscf5531

 

Zelenina a omáčky sa podávali v nádobách „čo dom dal“ {a nie jeden :)}, čo dodalo každému stolu osobitosť.

 

 

_dscf5524

 

 _dscf5533

 

 

Koláče skončili klasicky – na etažéroch.

 

 

_dscf5486

 

 

Na dvore bolo dosť roboty a asi to bolo riadne inšpiratívne lebo nám vydržala celý deň pomáhať aj najmenšia Emka, riadna šikovnica. Dokonca vytvorila krásne nápisy na vínko {aby sme vedeli aké pijeme. Aj keď sa vtedy ešte len chystala do prvej triedy, napísala ich bravúrne :).

 

 

_dscf5527

 

A keď prišli hostia Emka im rozdávala menovky.  Jednoduché, farebné, pečiatkové, na štipčekoch.

  _dscf5522

 

 

Kvietky, dobrá nálada a super jedlo vydržali až do večera. Milá a jednoduchá “výzdoba” orientovaná skôr na detail a funkčnosť, pomohla k vytvoreniu krásneho celku super záhradnej oslavy.

 

Nebojte sa experimentovať  a vytvoriť si podobnú krásu aj vy sami doma alebo na záhrade. Zapojte svoju fantáziu. A ak sa predsa len bojíte :), s konceptom, prípravou alebo aj samotnou realizáciou oslavy {a nielen tej záhradnej} Vám s radosťou pomôže Bonita Aurelia :).

 

Krásne dni.

 

Vaša Vladka

    _dscf5665