Šťastná voľba darčekov pre svadobných hostí sú koláčiky šťastia - Bonita Aurelia
42832
post-template-default,single,single-post,postid-42832,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-1.5.1,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Šťastná voľba darčekov pre svadobných hostí sú koláčiky šťastia

Ak ste nešťastné a nešťastní, lebo stále neviete nájsť tie pravé darčeky pre Vašich svadobných hostí alebo nejaké originálne sladké pečivko do candy baru, tak si utrite slzy. Sú tu koláčiky šťastia.

 

Nezaručujem, že prinesú Vašim svadobným hosťom šťastie, ale o zábavu sa určite postarajú. Predstavte si ako budú Vaši hostia medzi sebou pobehovať a vystatovať sa svojim osudom {citátom}, ktorý im nadelil koláčik šťastia.

 

Koláčiky šťastia poznáme aj pod názvom čínske koláčiky šťastia. Nie je to však až taká pravda. Koláčiky v podobe v akej ich poznáme dnes sú „vynálezom“ Japonca žijúceho v USA. Prvé koláčiky šťastia (fortune cookies) sa vraj objavili v San Franciscu a Los Angeles.

 

Číňania síce zapekali do koláčikov odkazy, ale neboli to pravdepodobne žiadne pozitívne citáty slávnych. V 14. storočí Čínu obsadili Mongoli a v rámci rebélie, ktorá vypukla Číňania začali do koláčikov zapekať správy.

 

Na Slovensku, možno tiež čoskoro vypukne rebélia, tak sa aspoň potešme krásnymi citátmi a múdrosťami slávnych.

 

U nás koláčiky kúpite v dvoch internetových obchodoch. Najkoláčiky sme neskúsili, pretože sme si vybrali na sladké chrumkanie Kolačiky šťastia.

 

 

 

Koláčiky šťastia od kolacikystastia.sk

 

kolaciky stastia_02

 

 

V ponuke nájdete koláčiky v darčekovom balení alebo balené po jednom, v plastovom obale. Môžete si vybrať farbu obalu – bielu, zlatú, modrú, červenú alebo koláčiky v priesvitnom obale. Mne sa najviac páčili, práve tie v obyčajnom priesvitnom obale – je vidieť čo držíte v rukách a už sa tešíte ako tú škrupuľku rozlomíte na poly. Ak však chcete prekvapenie, tak sú farebné nepriehľadné obaly to pravé orechové. Obal Vám vedia potlačiť aj vlastným logo alebo textom, prípadne nálepkou. 

 

  kolaciky stastia_07

 

kolaciky stastia_05

 

 

Koláčik sa zmestí aj do krabičky (ale musíte ho rozbaliť) alebo aj do vrecúška – či už priehľadného, farebného z organzy alebo jutového. Krabičky na mieru v dvoch farbách {ružová a modrá} kúpite rovno v e-shope s koláčikmi. 

 

 

kolaciky stastia_10

 

kolaciky stastia_11

 

 

Môžete {mali by ste} si vybrať to správne balenie a zladiť ho s výzdobou. Je to detail, ale nezabúdajme, že detaily tvoria celok. Farby obalov sú výrazné, takže pozor!

 

 

kolaciky stastia_04

 

 

Koláčiky môžete použiť teda ako darček pre hostí alebo ako milú menovku. My sme ich naštelovali trošku tak do romanticka, ale ak máte veselú a farebnú výzdobu, môžete napríklad použiť rôznofarebné washi pásky, napísať na ne mená hostí a polepiť nimi koláčiky {obal}. Koláčiky kľudne rozbaľte, ozdobte a spravte z nich vkusnú súčasť výzdoby.

 

 

kolaciky stastia_06

 

kolaciky stastia_19

 

kolaciky stastia_18

 

 

Veľkú parádu urobia aj v sladkom „candy“ bare, zabalené alebo aj rozbalené a ozdobené.

 

 

kolaciky stastia_08

 

 

Môžu byť aj zaujímavou súčasťou výslužky. Môžete hosťom ku koláčiku šťastia pribaliť aj zopár slov – poďakovanie a želanie šťastia :). 

 

 

kolaciky stastia_09

 

kolaciky stastia_12

 

 

A teraz k chuti. Veľa ľudí sa teší len na to ako koláčik rozlomia. Z obsahu sa potešia a škrupinku zahodia. Nezahadzujte ho ľudia. Fajné to je. Teda aspoň pre mňa. Pre mňa je to chuť ako majú zmrzlinové sladké oblátky. Už pri rozbalení cítiť sladkú vôňu pečivka po vanilke. Je pravda, že pri rozlamovaní mám celkom stres, aby som si nezlomila nechtík alebo nerozpučila celý koláčik. Ale stojí to za to, aj keď je ten stres úplne zbytočný. Koláčiky sa dajú krásne rozlomiť. Dávajte si pozor aj na zúbky, ak by si niekto myslel, že koláčik je mäkučký, tak nie je. Cesto je tvrdé, ale má to tak byť!

 

Koláčik vydrží čakať na to, kým ho zjete až 7 mesiacov. Objednávania sa nemusíte báť, je zabalený tak, že sa určite nerozsype. Ja som ich otvorila dosť, a našla som iba dva trošku nalomené {ale tak pekne, decentne :)}. 

 

A takto krásne sa lámu.

 

 

kolaciky stastia_13

 

kolaciky stastia_14

 

kolaciky stastia_15

 

kolaciky stastia_17

 kolaciky stastia_16

 

 

Takže takto úspešne sa skončil náš prvý sladký testík. Úspešne pre nás aj Vás, a aj pre Koláčiky šťastia.

 

 

kolaciky stastia_03

 

Chrumkavú dobrotu odporúčame aj na Vašu svadbu.

Vaša Vlaďka

 

PS1: Koláčiky šťastia sú super!

PS2: Pozrite si ako sa koláčiky šťastia vyrábajú!

 

 

 

Zdroj: www.kolacikystastia.sk

            www.najkolaciky.sk

            davinci.joj.sk

 

 

Žiadne komentáre

Odoslať komentár